head

Громадські експерти

Ідея створення Ради громадських експертів була запропонована Організаторами конкурсу в квітні 2014 року.

В процесі розробки Програми та умов Конкурсу під час громадських обговорень з огляду на те, що події Революції Гідності відбулися нещодавно, і вочевидь не могли бути до кінця усвідомленими та осмисленими, Організатори зіткнулися зі складнощами у формуванні ідеологічної складової конкурсу, виокремлення номінацій, питань політики пам`яті, усвідомлення феномену Майдану, дослідження подій Революції Гідності в історичному, філософському та інших аспектах тощо.

Організатори конкурсу звернулися до громади міста Києва з проханням запропонувати склад Ради громадських експертів, яка б відповідала як за прозорість процесу організації конкурсу та впроваджувала громадський контроль, так і за узагальнення та остаточне формулювання думок та пропозицій, які висловлювала громадськість протягом публічних дискусій.

Збір пропозицій стосовно складу Ради громадських експертів впроваджувався на веб-сайті конкурсу та в соціальній мережі ФБ.

Однак, більшість з кандидатур, запропонованих громадськістю так і не взяли активної участі в процесі публічного обговорення. Натомість утворилася ініціативна група з фахівців різних спеціальностей, які були присутні та брали активну участь в Публічних обговореннях Програми та умов Конкурсу; готували презентації та доповіді на теми, заявлені в обговореннях згідно фахової приналежності; обробляли інформацію, зібрану під час Публічних обговорень Програми та умов Конкурсу.

Тож 22.07.2014 року на Круглому столі «Принципові засади нової редакції Програми та умов конкурсу» ініціативна група громадських експертів конкурсу була узгоджена з громадою міста та почала формувати ідеологічні засади конкурсу та Конкурсне завдання на основі думок громади, зібраних під час публічних обговорень, опитувань та листування. Спільно з експертами ми почали виробляти оновлену структуру Програми та умов Конкурсу та  працювати над змістом Програми та умов Конкурсу.

За результатами 7-ої публічної дискусії ІІ туру публічних обговорень, що відбулась 14.10.2014р., міська громада, присутня на зборах, підтримала ідею створення Ради громадських експертів за участі кандидатур, які брали участь в ініціативній групі експертів.

15.10.2014 року було утворену Раду громадських експертів Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності - ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS при Департаменті містобудування та архітектури (завантажити протокол установчих зборів).

Склад Ради Громадських експертів:
experty

1. Голова Ради громадських експертів - НАТАЛІЯ КОНДЕЛЬ-ПЕРМІНОВА, канд. архітектури, зав. відділом архітектури та дизайну Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України
2. СЕРГІЙ МИРНИЙ, фахівець із комплексного подолання наслідків масово-травматичних подій, письменник-дослідник НАУКМА, тур-дизайнер та шеф-гід "Чорнобиль-ТУР"
3. Секретар Ради громадських експертів - ВЛАДИСЛАВА ОСЬМАК, культуролог, викладач НАУКМА
4. МИХАЙЛО КАЛЬНИЦЬКИЙ, історик, член колегії Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК)
5. СВІТЛАНА ШЛІПЧЕНКО, канд. філософії, викладач НАУКМА
6. ДМИТРО ГУРІН, спеціаліст по комунікаціям, креативний директор
7. ГАННА ГУЛЕВСЬКА-ЧЕРНИШ, директор «Українського форуму благодійників»