head
14.092015

Результати конкурсу "Територія Гідності" презентували родинам Героїв Небесної Сотні

rodyny

13 вересня 2015 року відбулася презентація результатів міжнародного конкурсу «Територія Гідності» родинам Героїв Небесної Сотні. Презентація відбулася в рамках щорічних зборів ГО «Родина Героїв Небесної Сотні», що пройшли у Буковелі.  

Під час заходу представники громадської організації ознайомилися з перебігом подій конкурсу, проектами у чотирьох номінаціях, а також процесом обрання переможців. Координатор конкурсу, в.о. заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Анна Бондар розповіла учасникам зборів про особливості та принципи формування конкурсного завдання, а також участь громадськості та фахівців протягом всього періоду роботи над конкурсом.

Кожен  учасник заходу  отримав диск з повною інформацією про конкурс  «Територія Гідності» та анкету стосовно його результатів. Наразі Департамент очікує надходження анкет від представників сімей Героїв Небесної Сотні, аби максимально врахувати їх думку у подальшій роботі.

Нагадаємо, що міжнародний конкурс «Територія Гідності» був оголошений у 2014 році. Він став своєрідною відповіддю на запит громади щодо викликів Революції Гідності. Для участі у конкурсі було подано 478 заявок з 40 країн світу. У результаті до Департаменту містобудування та архітектури надійшло 149 робіт, з яких було обрано переможців у чотирьох номінаціях.

 

26.08.2015

23 серпня 2015 року в рамках архітектурного фестивалю "PROSTONEBA" відбулась презентація конкурсу "Terra Dignitas"

22-24 серпня у м. Львів відбувся архітектурний фестиваль "PROSTONEBA", присвячений питанням архітектури, дизайну, урбанізму та ландшафту. В рамках фестивалю проводилась виставка архітектурних та інтер'єрних проектів, ландшафтні інсталяції, лекції відомих українських та іноземних архітекторів та урбаністів.
Також протягом фестивалю координатор конкурсу "Terra Dignitas" - Анна Бондар презентувала Конкурс та йоого проекти-переможці.
Варто зазначити, що окремо протягом фестивалю презентували свої проекти 2 команди-переможців:
- ІІІ премія в І номінації «ГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР МАЙДАНУ ТА ЦЕНТРАЛЬНОГО ЯДРА М. КИЄВА» / Юрій Столяров, Ольга Малиновська, Ігор Крупа, Олег Пона, Лілія Людкевич, Пауль Моркель, Святослав Бабій, Світлана Заріцька, Роман Гонтар - – Львів, Україна
- І премія у ІІІ номінації «МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР «УКРАЇНСЬКІЙ ДІМ НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПЛОЩІ» / Антон Олійник, Андрій Шуляр, Марія Пахомова, Сергій Ферлей, Олена Орап, Олексій Пахомов, Дмитро Спєсівцев, Денисом Матвієнко, Юрій Ігнатенко – Київ, Україна

31.07.2015

4.08.2015 Презентація проектів-переможців у ІV номінації «БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙНИЙ КОМПЛЕКС «МУЗЕЙ СВОБОДИ / МУЗЕЙ МАЙДАНУ»

4.08.2015 о 18.30 у Департаменті містобудування та архітектури відбудеться відкрита презентація проектів-переможців у ІV номінації «БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙНИЙ КОМПЛЕКС «МУЗЕЙ СВОБОДИ / МУЗЕЙ МАЙДАНУ» Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності».

afisha 4

 

28.07.2015

28.07.2015 Презентація проектів-переможців у ІІІ номінації «МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР «УКРАЇНСЬКІЙ ДІМ НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПЛОЩІ»

28 липня 2015 року о 18.30 у Департаменті містобудування та архітектури відбудеться відкрита презентація проектів-переможців у ІІІ номінації «МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР «УКРАЇНСЬКІЙ ДІМ НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПЛОЩІ» Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності».

afisha 3

17.07.2015

Презентація проектів-переможців ІI номінації «Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні»

21 липня 2015 року, о 18.30 у Департаменті містобудування та архітектури відбудеться відкрита презентація проектів-переможців у ІІ номінації «Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні».

afisha II nom

13.07.2015

Презентація проектів-переможців І номінації «Громадський простір Майдану та центрального ядра Києва» Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності»

14 липня 2015 року о 18.30 у Департаменті містобудування та архітектури відбудеться відкрита презентація проектів-переможців у І номінації «Громадський простір Майдану та центрального ядра Києва» Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності».

 afisha 14

 

У презентаціях візьмуть участь Алессандро Мартінелі (Тайвань, 1 премія), Юрій Бородкін (Україна, 2 премія), Юрій Столяров (Україна, 3 премія) та Міріам Гусеввич (США, 3 премія).

Після кожної презентації передбачена сесія питань та відповідей. Представники іноземних команд зголосилися взяти участь в обговоренні через скайп.

Захід, який відбудеться цього вівторка, є першим у черзі обговорень результатів конкурсу «Територія Гідності». Презентації проектів, які перемогли у ІІ, ІІІ та IV номінаціях, пройдуть, відповідно, 21 липня, 28 липня та 4 серпня.

Як раніше повідомляли організатори конкурсу, метою обговорень є отримання думки громади щодо можливості реалізації кращих конкурсних робіт або їх певних моментів, етапів цієї реалізації та участі у ній суспільства.

Нагадаємо, що конкурс «Територія Гідності» був конкурсом ідей. Після серії громадських обговорень та за підтримки міської та державної влади автори проектів-переможців розпочнуть підготовку «робочої» версії своїх проектів, які будуть втілені в Києві. 

13.07.2015

Серія обговорень результатів конкурсу «Територія Гідності»

presentations 72

16.06.2015

На Майдані Незалежності в Києві оголошені переможці конкурсу «Територія Гідності»

20150616 ogoloshennya  

16 червня 2015 року на Майдані Незалежності відбулася церемонія оголошення переможців Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності». Члени журі відкрили конверти з іменами переможців на виставці конкурсних проектів, яка працюватиме на Майдані до 25 червня. 

Участь у церемонії взяли Київський міський голова Віталій Кличко, директор Департаменту містобудування та архітектури Сергій Целовальник, представники журі конкурсу, члени Ради громадських експертів конкурсу, представники ЗМІ та просто кияни.

Відкриваючи урочистості, Віталій Кличко назвав конкурс «Територія Гідності» унікальним явищем для України, адже його програма базувалася виключно на думці громади щодо того, як тепер має виглядати Майдан. Київський міський голова також відзначив, що у конкурсі могли взяти участь усі бажаючі, а не тільки фахівці, тому що події, яким він присвячений, стосуються кожного українця й потребують суспільного усвідомлення. Разом з тим, підкреслив він, конкурс, який стосується суто української історії, вперше отримав такий великий міжнародний резонанс – це означає, що світ «вболіває» за долю України.

У свою чергу, Сергій Целовальник зауважив, що, обираючи найкращі проекти, журі керувалося головним принципом – «все, що добре для міста й для людей». Саме такі проекти й увійшли до фіналу.

Проекти-переможці у ІІ номінації «Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» оголосив Ігор Кульчицький, представник ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» і член журі. Премії розподілилися таким чином:

Третя премія. Номінація ІІ. Проект 000001-3. Міріам Гусевич, Джей Кабріель, Скот Акер, Кевін Аная, Джезеп Барік, Лаурдес Ескобар – Вашингтон, США.

Третя премія. Номінація ІІ. Проект 111706. Марта Кульчицька, Лаурель Макшеррі – США.

Друга премія. Номінація ІІ. Проект АКО512. Ігор Цариковський, Олександр Карпов, Ксенія Федотова, Олег Глоба та Георгій Кравець – Київ, Україна.

Перша премія. Номінація ІІ. K37B3X. Андреа Маттейні, Бьянка Бардуччі, Елізабета Габріелі, Матіо Бігуцці, Фабіо Ре – Ріміні, Італія.

Переможців у ІV номінації «Багатофункціональний музейний комплекс «МУЗЕЙ СВОБОДИ / МУЗЕЙ МАЙДАНУ» назвав інший член журі – Василь Рожко, начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України. Ними стали:

Третя премія. Номінація IV. Проект 040783. Філіп Піщік – Москва, Росія.

Третя премія. Номінація IV. Проект 092001. Оана Міхаела – Дублін, Ірландія.

Василь Рожко пояснив, що у цій номінації не присуджувалися перші дві премії, а обрані проекти отримали призи тому, що дають перспективну візію щодо Музею Майдану й, отже, можуть пророблятися далі. За його словами, переможцями стали ті ідеї, які демонструють, що музей – це не лише збір артефактів, але також цінності, які можна передати нащадкам.

Сергій Целовальник, директор Департаменту містобудування та архітектури й також член журі конкурсу, відкрив конверти з іменами переможців у І номінації «Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва». Призери є такими:

Третя премія. Номінація І. Проект 000001-2. Міріам Гусевич, Джей Кабріель, Скот Акер, Кевін Аная, Джезеп Барік, Лаурдес Ескобар – Вашингтон, США.

Третя премія. Номінація І. Проект 140281. Юрій Столяров, Ольга Малиновська, Ігор Крупа, Олег Пона, Лілія Людкевич, Пауль Моркель, Святослав Бабій, Світлана Заріцька, Роман Гонтар – Львів, Україна.

Друга премія. Номінація І. Проект 933321. Юрій Бородкін, Юрій Неграшевич – Київ, Україна.

Перша премія. Номінація І. Проект 111111. Алесандро Мартінелі, Ханью Чен, Ксінью Жао – Тайвань.

Нарешті, переможців у ІІІ номінації «Міжнародний культурний центр «Українській Дім на Європейській площі» оголосив член журі, віце-президент Національної спілки архітекторів України Петро Маркман. Перемогли такі проекти:

Третя премія. Номінація ІІІ. Проект OKA111. Олег Глоба, Олександр Карпов – Київ, Україна.

Друга премія. Номінація ІІІ. Проект 0ОС888. Кам Фай Тай, Аліна Валькарке, Еліан Білон – Пекін, Китай

Перша премія. ІІІ номінація. Проект 121212-1. Антон Олійник, Андрій Шуляр, Марія Пахомова, Сергій Ферлей, Олена Орап, Олексій Пахомов, Дмитро Спєсівцев, Денисом Матвієнко, Юрій Ігнатенко – Київ, Україна.

Київський міський голова Віталій Кличко привітав усіх переможців конкурсу «Територія Гідності». На завершення він запевнив, що реалізувати конкурсні пропозиції буде непросто, але місто готове до цього. «Крок за кроком ми зробимо у Києві Територію Гідності», - резюмував він. Його підтримав Сергій Целовальник. Він сказав, що подальші етапи конкурсу базуватимуться на абсолютній публічності й проекти-переможці будуть винесені на громадські обговорення.

Інформаційна довідка

Конкурс був оголошений минулого року. Він став відповіддю на потужний сплеск громадської активності та запит на оновлення всіх соціальних відносин після Революції Гідності.

За час революційних подій 2013-2014 рр. «Майдан» став означати не лише конкретну площу в центрі Києва, але й місце, де створюється політичне суспільство і розгортаються нові соціальні практики. Масштабні трансформації, що сталися у суспільстві, потребують відповідних просторових змін, в яких мають віддзеркалюватися процеси оновлення соціальних відносин. З метою пошуку кращих підходів до оновлення міських просторів було вирішено провести конкурс як дієву форму творчих змагань.

Організатором конкурсу виступила Київська міська державна адміністрація. Від самого початку було підкреслено нові принципові засади організації та проведення конкурсу, які відповідали вимогам київської громади.

ВИМОГИ ГРОМАДИ КИЄВА

- право на визначення тематики та ідеології конкурсу належить народові України;
- широке публічне обговорення як Програми та умов конкурсу, так і поданих конкурсних проектів;
- конкурс є міжнародним і відкритим;
- на конкурс подаються проекти без обмеження фахового рівня (вперше в Україні);
- конкурс орієнтований на практичну реалізацію кращих проектних пропозицій і не має залишатися «паперовим»;
- конкурс спрямований на цілісність, комплексність, ідейно-стильову та функціональну єдність проектних пропозицій, а не на еклектичний набір окремих просторово-функціональних рішень;
- фінансувати організацію конкурсу передбачалося за рахунок благодійних внесків.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАПИТ

-  Звитяга Героїв Небесної Сотні має бути вшанована на найвищому світовому рівні.
- Створення умов для того, щоб кожна людина почувалася гідно й відчувала себе частиною громади, народу.
- Створення сучасного європейського громадського простору, вільного від нав’язливої політичної пропаганди та комерційної реклами, який має бути безпечним, доступним для всіх.
-  Створення умов для розгортання нових мирних соціальних практик. Надання можливості громадам та окремим спільнотам реалізовувати свої ініціативи.
- «Український дім на Європейській площі» - це створення місця, де має осмислюватися роль і цінність України серед європейських держав.
- Музей Свободи / Музей Майдану – має стати музейним закладом новітнього типу, місцем розвитку української демократії та становлення політичної нації українців.

«ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ» - ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС, ПРОГРАМУ ТА ЗАВДАННЯ ЯКОГО СФОРМУВАЛА ГРОМАДА МІСТА.

МЕТА КОНКУРСУ:

- Перетворити територію революційних подій на Територію Гідності;
- Увіковічити пам`ять про звитягу Героїв Небесної Сотні на найвищому світовому рівні;
- Переосмислити радянський спадок, перетворити «Український дім на Європейській площі» на Міжнародний культурний центр України як рівної серед європейських народів;
- Знайти місце та візію головного центру розвитку української політичної нації - Музей Свободи / Музей Майдану

СТАТИСТИКА КОНКУРСУ:

6 місяців щотижневих обговорень
1000 опитуваних
більше 35 публічних заходів
1650 відвідувачів публічних заходів
25 000 відвідувачів сайту з 90 країн світу
10 000 учасників народного голосування на сайті demos.org.ua
100 волонтерів
478 заявок на конкурс з 40 країн світу
149 конкурсних проектів
Переможці конкурсу з 7 країн світу

all projects ukroccupation

countries

СКЛАД МІЖНАРОДНОГО ЖУРІ:

 1. Карл Фінгерхут – голова Журі -  архітектор, письменник, урбаніст, професор Технічного університету у Дармштадті | Швейцарія.
 2. Василь Рожко, начальник управління музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей | Міністерство культури України | Україна;
 3. Сергій Целовальник, головний архітектор м. Києва, директор Департаменту містобудування та архітектури | Україна;
 4. Петро Маркман, віце-президент Національної спілки архітекторів України | Україна;
 5. Ігор Кульчицький, представник ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» | Україна;
 6. Микола Вересень, журналіст, телеведучий, громадський та політичний діяч, актор | Україна (І номінація);
 7. Олександр Зінченко, науковець, історик, радник голови Українського інституту національної пам`яті| Україна (ІІ, ІV номінації);
 8. Лесь Подерв’янський, український художник, автор сатиричних п'єс | Україна (ІІІ, номінації)

В обговоренні конкурсних робіт також взяли участь представники Ради громадських експертів конкурсу та експерт з урбаністичного планування Департаменту містобудування та архітектури Катаріна Георге (ФРН). Головою журі було обрано Карла Фінгерхута.

Оцінюючи подані на конкурс проекти, члени журі виходили з декількох загальних критеріїв, серед яких – символічність проекту, його функціональність та можливість реалізації. Разом з тим, у кожній номінації журі застосовувало специфічні підходи до визначення якості робіт.

Так, у номінації І, яка стосується громадського простору Майдану та центрального ядра Києва, журі майже відразу виключило зі списку потенційних призерів проекти, які пропонували підземні транспортні магістралі та підвищені пішохідні шляхи. Натомість журі високо оцінило прості та економічно доцільні рішення – реорганізацію руху на Хрещатику (велосипедні доріжки, виділена смуга для громадського транспорту, зменшення кількості автомобільних смуг), облаштування наземних пішохідних переходів, розширення тротуарів та заборону паркування на них, висадку дерев тощо. На думку членів журі, вдалими виявилися ті проекти, які були націлені на створення «спільного простору» для всіх учасників руху, адже саме це точно відповідає завданню у цій номінації.

Відібрати найкращі проекти у номінації ІІ, присвяченій збереженню пам’яті про події Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні, виявилося найскладнішим завданням. До цієї номінації було подано найбільшу кількість проектів, які дуже емоційно відтворюють не тільки пережиту біль та втрати, але й потужний потяг до нового життя і світла. Спираючись на конкурсне завдання, журі особливо відзначило ті роботи, авторам яких вдалося уникнути радянських за своєю суттю образів «невідомого солдата», зайвого монументалізму та патетики й, з іншого боку, використати оригінальні виразні засоби – різні типи мощення, мультимедійні інсталяції, озеленення та ін.

У номінації ІІІ пропонувалося переосмислити будівлю «Українського дому» та розробити проект його використання в якості міжнародного культурного центру. Як зазначило журі, сама будівля «Українського дому» - досить лаконічна та закінчена за структурою та образом. Вона також є пам`яткою історико-архітектурної спадщини, тож конкурсанти сконцентрувалися на «заповненні» саме ідеологічної порожнечі простору колишнього Музею Леніна новими активностями й смислами та розвитку ландшафтної складової прилеглої території.

Переважна більшість авторів проектів, поданих до номінації ІV «Багатофункціональний музейний комплекс «МУЗЕЙ МАЙДАНУ / МУЗЕЙ СВОБОДИ», розглядали як місце для такого музею ділянку на Алеї Героїв Небесної Сотні (кол. вул. Інститутська), 3-5. Оцінюючи запропоновані ідеї, журі надало перевагу тим, що обережно ставляться до міського середовища, використовують у проекті активний рельєф ділянки проектування та пропонують сценарій розгортання музейної експозиції із застосуванням сучасних мультимедійних технологій. 

 

 

 

 

15.06.2015

16.06.2015 відбудеться оголошення результатів конкурсу ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ

10470181 1619374688337492 1296280106295933078 o

16.06.2015 11:00 Оголошення результатів конкурсу ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ відбудеться прямо на Майдані на виставці конкурсних проектів.
Результати конкурсу оголосить київський міський голова Віталій Кличко.
На конкурс було подано 149 проектів по 4 номінаціям з 13 країн світу. 5-7 червня відбулося засідання журі конкурсу під головуванням Карла Фінгерхута - урбаніста, письменника, архітектора зі Швейцарії. 
Запрошуються члени Журі конкурсу, Рада громадських експертів конкурсу, учасники конкурсу, ЗМІ, всі бажаючі.

З повагою, Оргкомітет конкурсу

 04.06.2015

Подяка меценатам та партнерам конкурсу «Територія Гідності»

Організатори Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності» висловлюють подяку:

компанії «ZINTECO» - за меценатський внесок у створення виставки конкурсних проектів на Майдані Незалежності;

Zinteco Design Logo

ЖК «Енисейская усадьба» - за благодійний внесок у підготовку виставки конкурсних проектів на Майдані Незалежності;

eniseyskaya usadba

готелю «InterContinentalKyiv» - за безоплатне поселення іноземних членів журі конкурсу;

InterContinental

Міжнародним авіалініям України (МАУ) – за меценатський внесок в організації подорожі іноземних членів журі конкурсу

may

 

Також ми вдячні Українському козацькому війську й, зокрема, Четвертому козацькому редуту за організацію виставки, присвяченій конкурсу «Територія Гідності», на Майдані Незалежності у 2014 році та учасникам проекту «Медіамістечко Майдану» - за проведення face-to-face опитування людей на Майдані Незалежності з приводу їх ставлення до увічнення подій Революції Гідності (всього було опитано 1000 осіб).

31.05.2015

«Територія Гідності»: підсумки народного голосування

narodne golosuvannia


З 6 квітня про 31 травня 2015 року усі бажаючі мали змогу обрати найкращий, з їх погляду, проект Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності». Голосування відбувалося на платформі http://demos.org.ua/, куди можна було потрапити з сайту конкурсу http://terradignitas.kga.gov.ua/ Наразі там само можливо переглянути результати народного голосування.

Найбільш популярною виявилася друга номінація, присвячена меморіалізації подій Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. За проекти цієї номінації проголосувало 4013 людей. Десятка, що отримала найбільшу кількість голосів, виглядає так:

131121 – 435 голосів,
777888 – 434 голоси,
220281 – 431 голос,
777777 – 393 голоси,
197198 – 376 голосів,
122358 – 290 голосів,
150577 – 263 голоси,
111706 – 224 голоси,
211113 – 139 голосів,
755343 – 119 голосів.

За проекти першої номінації, яка стосувалася громадського простору Майдану та центру Києва, загалом проголосували 3980 відвідувачів сайту. Десятка найпопулярніших проектів є такою:

081213 – 739 голосів,
212121 – 704 голоси,
555555 – 574 голоси,
150576 – 312 голосів,
112358 – 295 голосів,
03041987 – 226 голосів,
011780 – 157 голосів,
КА5277 – 150 голосів,
260655 – 55 голосів,
933321 та 30160684 – по 50 голосів кожен.

У третій номінації, «Міжнародний культурний центр «Український Дім» на Європейській площі» тих, хто проголосував, було 1034. П’ятірка проектів-лідерів така:

150578 – 300 голосів,
123358 – 268 голосів,
121212 – 236 голосів,
0ОС888 – 85 голосів,
ОКА111 – 78 голосів.

Нарешті, проекти четвертої номінації, «Музей Майдану / Музей Свободи», загалом отримали 1326 голосів. У п’ятірці – проекти з такими девізами:

789294 – 271 голос,
112358-1 – 238 голосів,
092001 – 162 голоси,
132104 – 127 голосів,
888555 – 62 голоси.

Нагадаємо, усі проекти, подані на конкурс «Територія Гідності», можна подивитися на виставці, що триватиме на Майдані Незалежності майже до кінця червня. Також у червні журі обере переможців конкурсу «Територія Гідності» за кожною номінацією.

30.05.2015

Виставка конкурсних проектів «Територія Гідності» триватиме на Майдані до кінця червня

vystavka

З 30 травня 2015 року  на Майдані Незалежності у Києві триває виставка проектів просто неба, поданих на Міжнародний відкритий конкурс «Територія Гідності».
Всього у конкурсі беруть участь 149 проектів, які розподілені за чотирма номінаціями:

І номінація. Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва – 29 проектів;
ІІ номінація. Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні – 87 проектів;
ІІІ номінація. Міжнародний культурний центр «Український Дім на Європейській площі» - 9 проектів;
ІV номінація. Багатофункціональний музейний комплекс «МУЗЕЙ МАЙДАНУ / МУЗЕЙ СВОБОДИ» - 24 проекти.

Виставка працюватиме до 25 червня 2015 року. Вхід вільний.
Після того, як журі визначить переможця в кожній конкурсній номінації, відбудуться публічні обговорення цих проектів. Нагадаємо, що програма та умови конкурсу «Територія Гідності» були сформовані громадою – відкриті дискусії тривали понад півроку. Тож для організаторів дуже важливо, щоб роботи, обрані журі, отримали підтримку киян. 

30.05.2015

Конкурс «Територія Гідності» презентували на фестивалі «PROмісто»

promisto

30 травня 2015 року на фестивалі міських проектів «PRO місто» начальник відділу художнього оформлення та ландшафтної архітектури Департаменту містобудування та архітектури Анна Бондар презентувала Міжнародний відкритий конкурс на концепцію оновленого громадського простору ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «Територія Гідності».

Конкурс став прецедентом для Києва та України в цілому – його програма та умови були сформовані Радою громадських експертів за результатами майже піврічних громадських обговорень. В рамках підготовки конкурсу відбулося понад 35 відкритих заходів, у яких взяли участь 1650 відвідувачів. Цей досвід виявися вкрай важливим для учасників та гостей фестивалю «PRO місто», що створювався як майданчик для діалогу та співпраці представників влади, громадських організацій, міських ініціатив, експертів і простих киян.

Анна Бондар також розповіла про інші особливості конкурсу «Територія Гідності». Так, у ньому могли взяти участь всі бажаючи, а не тільки фахівці. Адже події, яким присвячений конкурс стосуються кожного українця й потребують суспільного усвідомлення – у тому числі, засобами мистецтва.

Підведення результатів конкурсу відбудеться вже в червні. Ознайомитися з поданими на нього проектами можна на Майдані Незалежності. Виставка просто неба триватиме до 25 червня 2015 року.

10.04.2015

8 квітня 2015 року відбулося публічне обговорення майбутньої долі ділянки на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5

8 квітня 2015 року в Департаменті містобудування та архітектури відбулися публічні обговорення  можливості тимчасового благоустрою ділянки на Алеї героїв Небесної Сотні, 3-5.

Instytutska

Як відомо, зараз на місці цієї ділянки розташовано будівельний котлован.

За приватною ініціативою руху «Визволення» та БФ «Пам’яті Небесної Сотні» в березні місяці 2015 року  на ділянці було проведено суботник, прибрано сміття, завезено нову землю в котлован та поставлено щит з проектом «Ритуального парку з комплексом  міжконфесійних капличок».

Зрозуміло, що будь які дії на даному меморіальному місці, не узгоджені з громадою та міською владою, були негативно сприйняті небайдужими киянами.

Для знайомства з намірами ініціаторів акції та вирішенням питання можливого тимчасового благоустрою і було проведено публічне обговорення. Захід відвідало близько 50 осіб, серед яких учасники конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ», члени родин загиблих Героїв Небесної Сотні, фахівці різних галузей, небайдужі кияни.

Протягом заходу координатор конкурсу Анна Бондар доповіла про хід проведення конкурсу, отримані проекти та майбутні організаційні кроки з підведення результатів конкурсу. Було оприлюднене «Протокол № 2 підготовки конкурсних проектів до оприлюднення» (завантажити Протокол № 2).

 Нагадуємо, що з 6 квітня до 1 травня 2015 року проводиться народне голосування за проекти, подані на конкурс на сайті demos.org.ua  На конкурс подано 148 конкурсних подань в 4 номінаціях (ознайомитися з презентацією).

Було надано слово Анатолію Тихончуку – представнику руху «Визволення», ініціатору розчищення ділянки  на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 для пояснення намірів дій активістів.

Наталія Кондель-Пермінова, кандидат архітектури, голова Ради громадських експертів, розповіла про традицію тимчасового благоустрою центральної частини м. Києва в повоєнні роки (ознайомитися з презентацією).

Женя Кулеба, арт-куратор, координатор проекту «Арт-сквер, присвячений дітям Героїв Небесної Сотні на вул. Михайлівській, 24-26» розказала про досвід перетворення смітника у дворі на «Місто-сад» силами мешканців (ознайомитися з презентацією).

На заході точилися гарячі дискусії. Тези з обговорення будуть доступні незабаром.

В результаті обговорення вирішили:

-  з огляду на заяву членів родин Небесної Сотні, що слідство ще триває, та те, що на території ділянки на Алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 (на межі котловану) розташовані місця загибелі 5 осіб;

-  з огляду на виступи учасників конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ» про те, що конкурс ще триває, результати його не визначені

припинити будь які дії на ділянці Алеї героїв Небесної Сотні, 3-5 до остаточних результатів конкурсу та закінчення слідства по покаранню винних у розстрілі мирного населення під час Революції Гідності.

З відео другої частини засідання можна ознайомитися за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=1wbyAVQBbH8.

Дякуємо Світлані Бадері за відео!

З повагою, Оргкомітет конкурсу.

08.04.2015

Протокол № 2 «Про підготовку до оприлюднення конкурсних подань на Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS»

protocol ukr

03 квітня 2015 року було проведено засідання технічної комісії з питання оприлюднення конкурсних проектів.
За результатами засідання було вирішено:

1. Надати міжнародному Журі всі конкурсні подання, зокрема окремою групою й ті, що подані з порушенням формальних вимог Програми та Умов Конкурсу, разом із Протоколом  проведення технічної експертизи №1 з його Додатками для винесення остаточного рішення.
2. Виставити всі конкурсні подання на народне голосування в Інтернеті на сайті http://demos.org.ua

3.Визначити терміни народного голосування: 6 квітня 2015 року – 1 травня 2015 року.

4.Передати міжнародному Журі результати народного голосування для врахування думки громадськості.

5.Виставити на друкованих виставках, зокрема на Майдані Незалежності та пересувних виставках в інших містах України конкурсні подання, які відповідають формальним вимогам подачі конкурсних проектів згідно Програми та умов конкурсу - загалом: 108 проектів.

З Протоколом № 2 можна ознайомитися за посиланням.

06.04.2015

06.04.2015 Відкрито народне голосування за кращі проекти конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ».

demos

 

Відкрито народне голосування за кращі проекти Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ».
Голосування відкрито до 1 травня 2015 року.
В конкурсі «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ» представлено 148 конкурсних подань.

Ви можете обрати один варіант кращого проекту в кожній з номінацій конкурсу:
І номінація. Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва - 29 проектів.
ІІ номінація. Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні - 86 проектів.
ІІІ номінація. Міжнародний культурний центр «Український Дім на Європейській площі» - 9 проектів.
IV номінація. Багатофункціональний музейний комплекс "МУЗЕЙ МАЙДАНУ / МУЗЕЙ СВОБОДИ"-  24 проекти.

Проголосувати за проекти можна за посиланням: http://demos.org.ua/
(реєстрація на сайті через Facebook).

Результати народного голосування будуть представлені поважному Журі конкурсу.
Окрема подяка ВГО «Коло. медіа» та інтернет-ресурсу demos.org.ua та особисто Олені Івановій, Оксані Молочко та Олегу Федосенко за наполегливу волонтерську працю по підготовці порталу до голосування.

Висловіть свою думку!

Дякуємо всім!

З повагою, Оргкомітет.

25.03.2015

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ КОНКУРСУ!

Замовником конкурсу було проведено технічну експертизу конкурсних подань. Результати експертизи наведено в протоколі № 1 від 16.03.2015 року "Про проведення технічної експертизи конкурсних подань, поданих на Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS" (завантажити протокол).

XPERTIZA

Також повідомляємо, що незабаром на Майдані Незлежності буде відкрита виставка конкурсних проектів. Оголошення про дату відкриття виставки буде розміщено на офіційному сайті конкурсу.

 

26.02.2015

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ!
UVAGA UKR

26.02.2015

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ!
deadline ukr

20.02.2015

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ!

Згідно Указу Президента України "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" Оргкомітету конкурсу доручено організувати виставку отриманих конкурсних проектів на вул. Інститутській в м. Києві у березні 2015 року.У зв'язку з цим для вчасної та належної організації виставки (друк планшетів, монтаж) Оргкомітет конкурсу звертається до Вас із проханням надати нам наступну інформацію на e-mail: mgns.kyiv@gmail.com
Вкажіть, будь ласка, в яких номінаціях (повна назва) Ви подаєте проекти?
Завчасно дякуємо!

З повагою
Оргкомітет Конкурсу
тел. +38 (068) 6871196
e-mail: mgns.kyiv@gmail.com
terradignitas.kga.gov.ua
20.02.2015

20 лютого роковини трагічних подій Революції Гідності. Відео.

Журналіст-документаліст Громадського напередодні роковин масових розстрілів випадково потрапив з камерою на Майдан Незалежності і застав там особливу атмосферу: коли майже всі декорації готові, а людей зовсім мало. Скеровані в небо потужні промені символізують душі, які відлетіли прямо з вулиці Інститутської у вирій. 

Вирій. Hromadske.doc

 

За матеріалами hromadske.tv 

20.02.2015

Сценарний план основних заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та річниці Майдану. Київ та інші міста, 17-22.02.2015 р.

Ознайомитись з сенарним планом заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та річниці Майдану.

Promeni gidnosti

18.02.2015

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ!


Ви можете перевірити доставку Вашого проекту до Оргкомітету конкурсу за посиланням
Якщо Ви направили проект і не бачите його в переліку поданих проектів – просимо авторів проекту написати на e-mail: mgns.kyiv@gmail.com

НАГАДУЄМО:
ОСТАННІЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ ПРОЕКТІВ – 28 ЛЮТОГО 2015 РОКУ (СУБОТА) ДО 18:00 ЗА КИЇВСЬКИМ ЧАСОМ
ЗБЕРІГАЙТЕ КВИТАНЦІЮ ПРО ВІДПРАВЛЕННЯ ПРОЕКТУ.

З повагою, Оргкомітет

16.02.2015

17.02.2015 Круглий стіл: Діалог влади і суспільства після Майдану: формат, зміст, мета

Запрошуємо Вас взяти участь у круглому столі «Діалог влади і суспільства після Майдану: формат, зміст, мета», який відбудеться 17 лютого 2015 року у приміщенні Департаменту містобудування та архітектури КМДА (вул. Хрещатик, 32, 2-й поверх). Початок засідання о 16.00.

banner richnycia

Під час заходу ми плануємо з’ясувати, як змінилося українське суспільство внаслідок революційних подій зими 2013-2014 року, чи встигає влада за цими змінами та які форми діалогу між громадянським суспільством і владою можливі сьогодні для прийняття зважених та ефективних рішень в інтересах громади та держави в цілому.

Також планується обговорити особливості організації та проведення Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновлення громадського простору центра Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «Територія Гідності», який став прикладом успішного компромісу між різними соціальними групами, с одного боку, та між громадськістю і органами влади, з іншого. Зокрема, на засіданні круглого столу будуть присутні представники громадських ініціатив Майдану, які брали участь у публічних обговореннях ідеології конкурсу та на волонтерській основі допомагали його організаторам.


До участі в заході запрошені:
- Віталій Кличко, мер Києва
- Сергій Целовальник, головний архітектор Києва, директор ДМА
- Євген Нищук, екс-міністр культури, заслужений артист України
- Ганна Бондар, завідуюча відділом благоустрою Департаменту містобудування та архітектури, член оргкомітету конкурсу «Територія Гідності»
- Володимир Фесенко, голова Центру прикладних політичних наук «Пента»
- Володимир Цибулько, політичний експерт, публіцист
- Микола Чурілов, генеральний директор Компанії "СОЦИС"
- Юлія Комарова, директор Консалтингової агенції Concept CRoup
- Дмитро Лінько, депутат ВРУ, фракція «Радикальної партії Ляшка»
- Марина Рождественська, співорганізатор конкурсу молодих архітекторів «Меморіал Небесної Сотні»
- Вікторія Колеснікова, освітня ініціатива «Бібліотека Майдану»
- Євгенія Кулеба, куратор ініціативи «Місто-сад. Сквер героїв Небесної Сотні»
- Олена Іванова, ГО «Автодозор»
- Микола Бондар, Українське козацьке військо, 4-та козацька сотня
- Сергій Кошман, громадський активіст, координатор руху «Ми – європейці»
- Наталія Кондель-Пермінова, канд. архітектури, зав. відділом архітектури та дизайну Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України
- Владислава Осьмак, культуролог, викладач НаУКМА
- Сергій Мирний, фахівець з комплексного подолання наслідків масово-травматичних подій, письменник-дослідник (НаУКМА)
- Дмитро Гурін, спеціаліст з суспільних комунікацій
- Світлана Шліпченко, канд. філософії, викладач НаУКМА
- Михайло Кальницький, історик, член колегії Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК)
- Депутати Київради від партій «Самопоміч» та «Демократичний Альянс»

11.02.2015

20 лютого відзначатиметься День Героїв Небесної Сотні

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

nebesna sotnia

За повідомленням прес-служби президента, документом встановлене щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Кабміну доручено розробити й затвердити комплексний план заходів, передбачивши зокрема створення у Києві музею, присвяченого подіям Революції гідності, проведення за участю Національної академії наук музейних, архівних і наукових установ пошукових робіт щодо збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події.

Ознайомитись з Указом  
11.02.2015

УВАГА! Захід «Обговорення нових соціальних практик та комунікаційних стратегій на прикладі організації міжнародного конкурсу «Територія Гідності» перенесено на невизначений термін!

Слідкуйте за оновленнями на наших ресурсах.

 

26.01.2015

Обговорення нових соціальних практик та комунікаційних стратегій на прикладі організації міжнародного конкурсу «Територія Гідності»

До річниці трагічних подій Революції Гідності. 
Пройшов рік. Чого ми досягли? Що втратили, а що набули? Що вважати результатом Революції, а що її побічними ефектами? Які соціальні практики, що народилися або розвинулися на Майдані продовжують реалізовуватися в мирному житті? Які пішли в небуття?

14

Міжнародний відкритий архітектурний конкурс «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS» - один з результатів Революції Гідності. Низова демократія, де всі небайдужі громадяни беруть участь в прийнятті важливого для міста рішення: як увічнити пам`ять про Революцію Гідності та Героїв Небесної Сотні, яким ми хочемо бачити майбутній Майдан, Музей Майдану та «Український Дім». 
Вперше Програма та умови Конкурсу пройшли стільки обговорень – майже півроку тривали публічні дискусії з цього приводу за участі 1500 відвідувачів. 
Вперше в Україні завдання ставиться громадою. А функція влади в даному випадку – лише модерація.
Вперше конкурс фактично організований волонтерами – біля сотні людей, які спільно з організаторами працювали на громадських засадах.

Про те, як реалізувати соціальну практику спільної дії – прийняття рішень в місті розкажуть члени Ради громадських експертів Міжнародного конкурсу «Територія Гідності»: консультант з суспільних комунікацій Дмитро Гурін та культуролог, викладач НаУКМА Владислава Осьмак. Спікери презентують покроковий механізм реалізації проекту та поділяться досвідом налагодження комунікацій з різними соціальними групами та інституціями.

ЧАС ТА МІСЦЕ:
Креативний простір "ЧАСОПИС"
ДАТА ТА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ УТОЧНЮЄТЬСЯ

Вартість перебування за умовами Простору.

26.01.2015

19 січня 2015 року Прем`єр-Міністр України Арсеній Яценюк надав доручення заснувати музей, присвячений Революції Гідності у м. Києві

Ініціатива створення Музею Майдану народилася як громадська в січні 2014 р. після подій на вул. Грушевського під час Революції Гідності.
Над ідеєю створення Музею Майдану для збереження матеріальної пам`яті і духу Майдану працювало безліч громадських ініціатив, які збирали артефакти та накопичували величезний матеріал.

DSC 0194

В квітні 2014 р. було створено Робочу групу з музеєфікації героїчних подій, пов’язаних з боротьбою українських громадян за права людини та встановлення народовладдя в Україні  (2013-2014 рр.) спільно з Міністерством культури України та Київською міською державною адміністрацією. У жовтні 2014 року утворилася спільна з компанією pro.mova ініціатива «Музей Свободи/Музей Майдану».

В Міжнародному відкритому конкурсі «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ» за результатами піврічних публічних дискусій визначено 4 номінації, одна з яких присвячена створенню багатофункціонального музейного комплексу «Музей Свободи / Музей Майдану», який буде включати експозицію, присвячену Революції Гідності.

23.01.2015

Не потрібно боятися «пауз» у міському просторі - Владислава Осьмак

Позицію щодо встановлення пам'ятного комплексу Пресвятої Богородиці на бульварі Шевченка висловила культуролог, член Ради громадських експертів Міжнародного конкурсу "Територія Гідності" Владислава Осьмак.

facebook osmak

«Я погоджуюсь з тим, що ініціативу[встановити скульптуру Богородиці – ред.] потрібно взяти до уваги і віднестися до неї серйозно. Не схвалити і працювати над реалізацією, а розглядати як певний симптом. Дуже багато чого змінилося за минулий рік, і кількість людей, які виявляють інтерес до розвитку міського простору, дуже різко збільшилося. Звичайно, всі і кожен мають право на своє бачення. Але оскільки ми живемо у світській державі, де релігія відділена від церкви, до подібних ініціатив потрібно ставитися з особливою увагою, щоб їх втілення не стало каменем спотикання між взаємовідносинами віруючих та невіруючих, віруючих різних конфесій і т.д. Між релігійними громадами і державою все-таки має бути рівноправність. Це перше. По-друге, я не впевнена, що цю ініціативу можна розглядати на рівні з іншими конкурсними роботами, оскільки вони подаються анонімно і у зазначений термін, а ця ініціатива з’явилися поза конкурсом. І останнє, на чому хочеться наголосити. Не потрібно боятися «пауз» у міському просторі, потрібно давати міській громаді час на пошук, осмислення і вироблення єдиного суспільного рішення. Уникаючи жодних преференцій, необхідно дочекатися, поки в суспільстві устоїться справжнє розуміння суті того, що нам потрібно. Якщо ж поспішати, ми побачимо, на жаль, тільки форму», - зазначила Владислава Осьмак.

За матеріалами сайту Департаменту містобудування та архітектури

23.01.2015

Чи буде встановлено пам'ятний комплекс Пресвятої Богородиці на бульварі Шевченка?

Кандидат архітектури, зав. відділом архітектури та дизайну Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ, голова Ради громадських експертів конкурсу «Територія Гідності» Наталія Кондель-Пермінова впевнена: потрібно дочекатися результатів Міжнародного конкурсу.

facebook nkp

«Це місце важливе не тільки для представників церков, а й для всіх киян. Тут бере початок бульвар. Шевченка і закінчується вулиця Хрещатик. Воно дороге й близьке для всіх жителів міста. Тому найправильніше у цьому випадку – це відкрито та публічно оприлюднювати пропозиції і власне бачення. Проте перший крок – дочекавшись результатів конкурсу, побачити весь набір можливих варіантів, представлених різними громадами. Якщо зараз надавати пріоритет комусь одному, автоматично ми обмежуємо права інших. Ми маємо знаходити суспільний консенсус, а для цього найбільш доцільно проводити відкриті публічні обговорення усіх ініціатив і розглядати усі смисли, незалежно від того, хто їх оприлюднив», - зазначила Наталія Контель-Пермінова.  

Нагадаємо, що останнім часом у ЗМІ з’явилася інформація, що на цьому місці нібито збираються встановити скульптуру Богородиці. 

За матеріалами сайту Департаменту містобудування та архітектури

23.01.2015

На місці пам’ятника Леніна, що був на Бессарабці, найближчим часом не збираються встановлювати будь-який монумент

Головинй архітектор м. Києва Сергій Целовальник прокоментував ситуацію, що склалася навколо демонтованого пам’ятника Леніна у Києві.

facebook CA

"Замість пам’ятника Леніна, що був на Бессарабці, найближчим часом не буде встановлена ані скульптура Богородиці, ані будь-який інший монумент. Справа не лише в естетичних якостях тієї чи іншої пропозиції. Робити цього просто не можна, адже місце колишнього пам’ятника входить до однієї з ділянок проектування Міжнародного конкурсу «Територія Гідності». Це відкритий конкурс, присвячений подіям Майдану. Етап проектування почався 1 грудня минулого року й триватиме до кінця лютого. А заявки збиралися ще з травня 2014 року. Тож кожний, у кого є оригінальна ідея відносно облаштування цього місця, мав всі можливості зареєструватися та проектувати в рамках конкурсу». Йти в обхід конкурсної процедури і нехтувати думкою київської громади – це крок назад. «Це повернення до тих часів, коли все вирішувала наближеність до влади. Коли панувала кулуарність у прийнятті художніх рішень. Сподіваюся, що у керівництва міста і країни вистачить політичної волі, щоб діяти виключно за правилам», - прокоментував ситуацію, що склалася навколо демонтованого пам’ятника Леніна у Києві, Сергій Целовальник.

Нагадаємо, що останнім часом у ЗМІ з’явилася інформація, що на цьому місці нібито збираються встановити скульптуру Богородиці. 

За матеріалами сайту Департаменту містобудування та архітектури

22.01.2015

Сергій Целовальник: Повернення України до Європи – новий сенс соборності

22 січня Україна відзначає День Соборності. Ще ніколи за часи існування незалежної України ця дата не була такою важливою та, на жаль, трагічною. Рік тому саме в цей день на Майдані з’явилися перші жертви. Сьогодні на Сході України тривають жорсткі бої. Бої за незалежність України. І – за її єдність.

Які смисли Дня Соборності народжені нашою новітньою історією? Своєю думкою з цього питання поділився головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

facebook

- Єдність і незалежність нашої країни – вистражданий народом крок. З 1919 року, коли була проголошена злука Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, до відродження незалежної України у 1991 році пройшло понад 70 років. Це – життя людини. Але сьогодні ми знову вимушені відстоювати нашу державу, сплачуючи дуже високу ціну. Наш північно-східний сусід не бажає відпускати колишніх «побратимів». Тому Україна виборює право вступу до Європи кров’ю своїх кращих представників. Я би навіть сказав, не вступу, а повернення до Європи. На моє переконання, це і є новий сенс соборності. Ми інтегруємося до європейської спільноти, тому соборність всередині України стає загальноєвропейською властивістю.

Враховуючи ситуацію на Сході, чи можлива сьогодні насправді «соборна» Україна?

- Якщо під «соборністю» розуміти єдину націю, де кожна людина поважає іншу, то мені здається, що ми вже єдині. Для мене показником є толерантність наших громадян, яку вони продемонстрували під час публічних обговорень Міжнародного конкурсу «Територія Гідності». Осмислюючи, кому має бути встановлений пам’ятник після Революції Гідності, яким саме подіям присвячений та як він може виглядати, громада надала пріоритет не естетичному, а етичному змісту. Півтори тисячі людей, які брали участь у цих дискусіях, й у тому числі молодь, довели, що прислуховуються до думки інших та здатні дійти компромісу. Українці на власному прикладі показали, що до всіх громадян потрібно ставитися з повагою та поважати почуття всіх людей. Навіть тих, які можуть помилятися під впливом російської пропаганди і довгих років повної відсутності уваги з боку влади до їхніх інтересів і потреб. Мені здається, коли стихнуть постріли та вибухи, люди простягнуть один одному руки і будуть жити у єдиній країні, яка не матиме нічого спільного з тоталітарною.

Наразі Україна виробляє власну «політику пам’яті». Меморіалізація подій Революції Гідності – важливий внесок у її формування. Як Ви вважаєте, чи здатний меморіал не тільки нагадувати про трагедію, але й надихати, давати нації імпульс для руху вперед? І чи можна розраховувати, що проекті, подані на конкурс «Територія Гідності», якоюсь мірою втілять цю настанову?

- Тільки на це ми і сподіваємося. Особисто я вірю, що конкурсні проекти нестимуть позитивні посилання. Ми говорили про це у період публічних дискусій, які тривали півроку. Меморіал не може бути цвинтарем у центрі міста. Це перше. Друге, що я хотів би сказати. Пам’ятник чи меморіал має викликати в людині почуття катарсису. Коли через переживання трагедії наступає очищення і розуміння того, що життя триває і його потрібно робити кращим усім разом. Крім того, ми розраховуємо, що пропозиції учасників конкурсу сформують нову якість публічного простору у місті. Люди повинні отримати таке місце, де вони зможуть збиратися, та почуватися достатньо просторо, комфортно і, я би сказав, благородно – на відміну від перебування у сьогоднішньому «примагазинному» просторі, заваленому кіосками та рекламою. Центр Києва має бути гідним європейського міста. Єдине, що потрібно зробити, – витрусити весь естетичний шум з київського «вбрання», звільнити простір для людей та посадити більше зелені…

За матеріалами сайту Департаменту містобудування та архітектури

26.12.2014

«Конкурсна сотня» продовжить працювати

Учора, 25 грудня 2014 року, в Будинку архітектора відбулася презентація Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ/TERRA DIGNITAS». Захід відвідали учасники так званої «Конкурсної сотні» - люди, які брали участь у публічних обговореннях, та допомагали з підготовкою конкурсу як волонтери. На їх питання відповідали члени Ради громадських експертів і організатори конкурсу.

20141226

Конкурсна програма отримала високу оцінку присутніх – і як власне завдання до проектування, і як науково-дослідна праця, в якій вперше зроблена системна спроба рефлексії щодо подій Революції Гідності.

Під час презентації відбулася гостра дискусія про терміни реалізації конкурсних проектів, можливий конфлікт між існуючими «народними пам’ятниками» Героям Небесної Сотні та майбутнім меморіалом, джерела фінансування проекту, критерії визначення переможців тощо. Учасники дискусії дійшли згоди стосовно необхідності й у подальшому працювати у такому ж відкритому форматі. Наступні публічні обговорення почнуться наприкінці лютого 2015 року, коли на розгляд громадськості будуть представлені конкурсні проекти. 

Переглянути фото з заходу...

25.12.2014

Центр Києва стане «намистом» публічних просторів 

25 грудня 2014 року в Українському кризовому медіа центрі відбулася прес-конференція «Яким буде третій Майдан?», під час якої була презентована Програма та умови Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ/TERRA DIGNITAS». У прес-конференції взяли участь директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор Києва Сергій Целовальник і члени Ради громадських експертів конкурсу.

DSC 0780

Відкриваючи прес-конференцію, Сергій Целовальник відзначив, що вперше в Україні подібний конкурс був підготовлений на засадах повної публічності та відкритості. «Громада не просто брала участь, але фактично сама сформувала конкурсне завдання. Влада була лише інструментом. Наша роль полягала у тому, щоб вислухати всі думки, звести точки зору та узгодити інтереси, але рішення залишалося за громадою», - пояснив головний архітектор. Він уточнив, що поштовхом до проведення конкурсу став суспільний запит на «синхронізацію» просторових змін та тих трансформацій у суспільстві, які відбулися під час Революції Гідності.

Конкурсні номінації та ділянки проектування, які їм відповідають, представила Наталія Кондель-Пермінова – кандидат архітектури, зав. відділом архітектури та дизайну Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ, голова Ради громадських експертів конкурсу. За її словами, завдання по кожній з номінацій стало своєрідною відповіддю на певні громадські запити та інтенції. Так, Майдан Незалежності люди хочуть бачити справжньою вічовою площею, позбавленою її теперішнього «комерційного» наповнення. Простір, де відбувалися основні події Революції Гідності, має стати насамперед місцем спільного переживання та формування смислів, націлених у майбутнє, а не лише позначатися пам’ятником.

Питання журналістів також стосувалися тих змін, яких може зазнати центр Києва внаслідок реконструкції. Учасники прес-конференції наголосили на тому, що до отримання проектів, поданих на конкурс, конкретизувати ці зміни неможливо. Проте їх ідеологія та загальне спрямування є очевидними. Центр столиці перетвориться на низку або «намисто» публічних просторів, куди матимуть доступ всі члени громади, незалежно від їх статків, соціального статусу та мобільності. Ці публічні простори будуть відкритими для подальших перетворень та експериментів й наповнюватимуться конкретними функціями внаслідок спільних громадських дій, які тут відбуватимуться.

Як зауважив фахівець з комплексного подолання наслідків масово-травматичних подій Сергій Мирний, тривалий час Хрещатик та Майдан Незалежності були «маніфестацією дикого капіталізму», тому питання їх трансформації – це насамперед питання про адекватність простору новому стану та самопочуттю суспільства. 

23.12.2014

25.12.2014 Презентація конкурсного завдання Міжнародного відкритого конкурсу «TERRA DIGNITAS/ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ».

anons

25 грудня 2014 року (четвер) в Будинку Архітектора (вул. Б. Грінченка, 7) о 18:30 відбудеться презентація Конкурсного завдання Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності "ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS"
Учасники:
1. Сергій Целовальник, директор Департаменту містобудування та архітектури, Головний архітектор м. Києва
2. Голова Ради громадських експертів - НАТАЛІЯ КОНДЕЛЬ-ПЕРМІНОВА, канд. архітектури, зав. відділом архітектури та дизайну Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України
3. СЕРГІЙ МИРНИЙ, фахівець із комплексного подолання наслідків масово-травматичних подій, письменник-дослідник НАУКМА, тур-дизайнер та шеф-гід "Чорнобиль-ТУР"
4. Секретар Ради громадських експертів - ВЛАДИСЛАВА ОСЬМАК, культуролог, викладач НАУКМА
5. МИХАЙЛО КАЛЬНИЦЬКИЙ, історик, член колегії Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК)
6. СВІТЛАНА ШЛІПЧЕНКО, канд. філософії, викладач НАУКМА
7. ДМИТРО ГУРІН, спеціаліст по комунікаціям, креативний директор
8. ГАННА ГУЛЕВСЬКА-ЧЕРНИШ, директор «Українського форуму благодійників»
9. АННА БОНДАР, координатор конкурсу, начальник відділу в Департаменті містобудування та архітектури.
В Програмі заходу - презентація двох томів Конкурсного завдання
ТОМ 1. Декларація. Програма та умови конкурсу
ТОМ 2. Вихідні дані.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ!

Ви можете ознайомитись з конкурсним завданням за посиланням:http://terradignitas.kga.gov.ua/zavanta…/konkursne-zavdannya

01.12.2014

Реєстрація на участь у Конкурсі завершена

reestracia


21.11.2014

21 листопада 2014 року на річницю початку подій Революції Гідності на Майдані Незалежності відкрито виставку про Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS».

21 листопада 2014 року на річницю початку подій Революції Гідності на Майдані Незалежності відкрито виставку про Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS».


20141121092150
Виставка показує процес організації конкурсу за широкої участі громади Києва та Майдану.
Виставку розташовано на підпірній стіні за Колоною Незалежності.
Виставка надрукована коштом Українського Козацького війська. Дякуємо за допомогу в організації Українському козацькому війську та ГО "Автодозор".
Дякуємо "Медіамістечко Майдану" за опитування громади міста (1000 киян) в червні 2014 року стосовно Меморіалу Героям Небесної Сотні.

Нагадуємо, 30 листопада 2014 року закінчується термін подачі заявок на конкурс.
1 грудня 2014 року для зареєстрованих учасників буде доступне конкурсне завдання для завантаження.

21.11.2014

20 листопада 2014 року в рамках публічної дискусії про архітектурний конкурс проекту «Сквер Героїв України» в Дніпропетровську відбулася презентація Міжнародного відкритого конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS».

20 листопада 2014 року у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася публічна дискусія про конкурс на проект "Сквер Героїв України" у Дніпропетровську, ініціатором якого виступає Штаб національного захисту Дніпропетровської області, в рамках дискусії був презентований Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ/TERRA DIGNITAS".

20141120190845

В заході взяли участь: представники Штабу національного захисту, Дмитро Волик – Головний архітектор м. Дніпропетровськ, Сергій Пащенко – архітектор, Анна Бондар – координатор конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ»/Київ, представники Дніпропетровської регіональної організації Національної Спілки Архітекторів України, студенти Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, скульптори, архітектори, майданівці, небайдужі громадяни м. Дніпропетровськ. Загалом приблизно 50 осіб.

Перед Дніпропетровськом постав серйозний виклик – увічнення пам`яті про дніпропетровських загиблих учасників Майдану та пам`яті про воїнів з Дніпропетровську, які загиблі в АТО.
Дніпропетровська область межує з територією воєнних дій та найбільше відчуває на собі весь тягар тилу воєнних дій - допомога нашим воїнам в АТО. В місті переповнені лікарні та госпіталі, відбувається активний збір коштів на ліки та теплий одяг, десятками тисяч прибувають переселенці з окупованих територій. Є перші загиблі з Дніпропетровська.
Штаб національного захисту ініціював створення Скверу/Алеї героїв України та запровадив першу публічну дискусію на цю тему.
В рамках обговорення громада підняла декілька непростих питань: війна ще не скінчилася, ми не знаємо масштабу та кількості загиблих; чи маємо ми сприймати Майдан і війну як явища однієї категорії і створювати один меморіальний комплекс? на які кошти має бути встановлений меморіальний комплекс? як обрати найкраще місце з урахуванням особливостей розвитку територій міста та вже існуючої традиції вшанування пам`яті у сквері біля ОДА? Хто має увійти в експертну раду? Яким чином створити ефективний Оргкомітет конкурсу? в які терміни проводити конкурс? які питання ставити в опитування громади? як залучити всі сторони процесу і хто вони? І багато інших.
Дніпропетровчани активно обговорювали київський досвід організації конкурсу.
Оргкомітет Конкурсу «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ» сподівається, що така зустріч не остання. Ми будемо ділитися досвідом зі всіма містами України, де повстануть такі чи подібні виклики. Адже ми – одна і єдина країна!
Оргкомітет Конкурсу щиро дякує за можливість представити конкурс «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ»  в Дніпропетровську Сергію Пащенко, Штабу національного захисту та Головному архітектору м. Дніпропетровськ Дмитру Волику.

За довідками про процес створення меморіального комплексу в м.  Дніпропетровську звертатися за тел. 067 42 83 183 або e-mail: dneprshtab2@gmail.com

Оргкомітет Конкурсу
«ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ»
тел. +38 (068) 6871196
e-mail: mgns.kyiv@gmail.com
terradignitas.kga.gov.ua

07.11.2014

«Четвер» CANactions «Пішохідний Хрещатик»

07.11.2014 в рамках фестивалю CANactions в Будинку Архітектора відбулося обговорення ініціативи «Пішохідний Хрещатик».

IMAG4283
Протягом подій Революції гідності понад 8 місяців головна вулиця міста – Хрещатик – була вільна від автомобілів. Люди звикли до Хрещатика як до громадського простору, вільного від авто. Сьогодні Хрещатиком рухаються тисячі автомобілів на годину, і знову звучить ідея закриття Хрещатика для руху автотранспорту.

На цій хвилі з’явилося декілька ініціатив, які тривалий час обговорювалися у ЗМІ та соціальних мережах. Чи приведе цей рух до покращення міського середовища в центрі Києва? Яким має бути план дій? (на цю тему 21.10.2014 року відбулася конференція-воркшоп за участю громадських активістів, експертів та зацікавлених громадян).

В рамках коротких презентацій та панельних дискусій було заслухано проміжні результати цього воркшопу від експертів різних дисциплін та висловлення щодо майбутнього центральної вулиці міста, а також презентовано Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ.

За попередніми результатами воркшопу на вул. Хрещатик доцільно облаштувати декілька наземних пішохідних переходів та звільнити дві автомобільні смуги від авто на користь пішохідному простору.

06.11.2014

В Конкурсі визначено межі ділянок проектування для 4-х номінацій

Номінація І. Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва
Номінація ІІ. Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні
Номінація ІІІ. Міжнародний культурний центр "Український Дім на Європейській площі"
Номінація IV. Багатофункціональний музейний комплекс "Музей Майдану/Музей Свободи"

md03 01

md03 02

06.11.2014

ДП Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» - партнер конкурсу ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ

06.11.2014 року відбулась зустріч Оргкомітету конкурсу та громадських експертів з дирекцією ДП Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Ukr house

За результатами зустрічі «Український дім» надав офіційну підтримку конкурсу, зокрема номінації  «Міжнародний культурний центр в «Українському Домі на Європейській площі» та зголосився активно співпрацювати в даному напрямку.

05.11.2014

Номінації Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ/TERRA DIGNITAS

nominations
В Конкурсі визначено 4 номінації.

Номінація І. Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва
Номінація ІІ. Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні
Номінація ІІІ. Міжнародний культурний центр "Український Дім на Європейській площі"
Номінація IV. Багатофункціональний музейний комплекс "Музей Майдану/Музей Свободи"

Нагадуємо, що останній термін подачі заявок на участь в Конкурсі 30 листопада 2014 року до 18-00 за київським часом.
Конкурсне завдання буде доступне для завантаження конкурсантами 1 грудня 2014 року.

Запрошуємо до участі в Конкурсі!

З повагою Оргкомітет конкурсу

28.10.2014

Зустріч представників Департаментів містобудування та архітектури Києва та Львову з питань підходів до вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні
22 жовтня 2014 року у Львові відбулася зустріч представників Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з представниками Департаменту містобудування Львівської міської ради з питань підходів до вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні в м. Києві та Львові.

10733739 1501336266808002 7443768615584735631 o
В зустрічі взяли участь директор Департаменту містобудування м. Львова -  Андрій Павлів, начальник відділу художнього офрмлення та ланшафтної архітектури Департаменту містобудування та архітектури м. Києва - Анна Бондар та представники львівського Департаменту містобудування.
Питання вшанування пам`яті загиблих героїв під час подій Революції Гідності гостро повстало не тільки в м. Києві, а в інших великих і малих містах України. Який підхід обрати? Як в міському простору має відображуватись події Революції та пам`ять про Героїв Майдану? Перейменування вулиці на честь Героїв Небесної Сотні? Встановлення пам`ятника чи меморіалу? Кожне місто вирішує ці виклики індивідуально. Саме тому обмін досвідом є важливою ланкою передачі інформації та спільних розмірковувань.
В Києві впроваджується Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS.
У Львові сьогодні розглядається питання створення Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні.
Співробітники Департаменту містобудування та архітектури м. Києва поділилися непростим досвідом проведення публічних обговорень Програми та умов конкурсу, співпраці з меценатами, волонтерами, громадськими активістами.

27.10.2014

Urban Experience - новий медіапартнер Міжнародного відкритого конкурсу TERRA DIGNITAS!

urbanexperience

 17.10.2014

Увага!

За результатами останнього публічного обговорення  Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності - ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS  було схвалено перенесення строків подачі заявок на участь у Конкурсі до 30 листопада 2014.


AFISHA Ukr

Завантажити заявку на участь у конкурсі

Заповнену заявку на участь у Конкурсі просимо направити до Оргкомітету Конкурсу.
Заявки на участь у Конкурсі приймаються:
на e-mail: mgns.kyiv@gmail.com
або поштою на адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32, Департамент містобудування та архітектури з поміткою «на конкурс»
або факсом: (044)279-41-67
або занести особисто до офісу Організаторів:  м. Київ, вул. Хрещатик, 32, Департамент містобудування та архітектури, каб. 306а
(перед візитом просимо зателефонувати (068) 687-11-96)

Запрошуємо Вас до участі в Конкурсі!

16.10.2014

15.10.2014 Презентація конкурсу "ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ" у Львівській Політехніці

Шановні пані та панове!
15 жовтня в НУ "Львівська Політехніка" відбулась презентація Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS.

20141015
Були присутні викладачі та студенти НУ «Львівська Політехніка», а також представники львівської спілки архітекторів.  Загалом приблизно 40 осіб.

Запрошуємо бажаючих до участі в Конкурсі.

З повагою, Оргкомітет конкурсу.

16.10.2014

На який напрямок необхідно витрати премію Леха Валенси у розмірі 100 000 доларів?

29 вересня, у Ґданську, представникам Майдану вручили премію Інституту Леха Валенси за розвиток демократії та проєвропейських зусиль українського народу. У складі делегації представників Майдану, які були присутні на церемонії вручення премії, — Київський міський голова Віталій Кличко, співачка Руслана, міністр культури Євген Нищук, радник президента Ольга Богомолець, журналістка і громадський діяч Тетяна Чорновол, міністр спорту Дмитро Булатов, колишній комендант Майдану і екс-секретар РНБО Андрій Парубій, лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок.


Під час зустрічі представники Майдану створили ініціативну групу з присутніх на заході організацій, і затвердили Наглядову Раду з учасників делегації, які отримали премію у Гданську. Координатором проекту виступає Maidan Press. Для цього кожного дня в Maidan Press буде проходити засідання ініціативної групи і використаний один ресурс для голосування. Ініціативна група: родини «Героїв Небесної Сотні», Люстраційний комітет Майдану, «Нічна Варта», Євромайдан PR, 4-та Козацька сотня, «Автодозор», «СпільноTV», Maidan Press Center.
Згідно рішення Ініціативної групи:
Представники родин «Героїв Небесної сотні» наголосили, що гроші на меморіал повинна надати держава, а саме КДМА. Тому можливо направити на пам'ять, це може бути музей Майдану, на проведення конкурсу ідей по створення меморіалу, а бо щось пов'язане з історією Майдану.
Загалом було вирішено прибрати питання про участі питання про використання грошей на забезпечення АТО. Про те, що немає необхідності направляти на це гроші на реабілітацію, казала Ольга Богомолець, ще на круглому столі під час обговорення. На забезпечення наразі йде багато грошей, як з Міністерства оборони, так й від волонтерів.

Проголосувати

З повагою, Оргкомітет. 15.10.2014

Сьома публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

14 жовтня 2014 року в Будинку Архітектора  відбулась Сьома публічна дискусія присвячена обговоренню структури та змісту оновленої редакції конкурсного завдання. 

20141014

Протягом дискусії Наталія Кондель-Пермінова презентувала четверту рефлексію ІІ туру публічних обговорень конкурсу (завантажити презентацію). 
Анна Бондар презентувала структуру нової версії Конкурсного завдання (завантажити презентацію). 
Сергій Мирний розповів про принципові засади конкурсу меморіалу на місці теракту 9/11 в Нью-Йорку (завантажити презентацію). 

Також в другій частині дискусії завдяки ініціативній групі Влада Голдаковського – «Круги и линии» традиційно відбулось обговорення в колах.

Цього разу обговорювались наступні питання:
1. Чи охоплені Чи в названих номінаціях основні сенси, які піднімалися під час публічних обговорень? Чи згодні ви з такими номінаціями?
2. Що ви очікуєте від конкурсу?
3. Яким має бути журі конкурсу, щоб суспільство прийняло його результати?

Також повідомляємо, що за результатами обговорення була схвалена остаточна версія Змісту конкурсного завдання та було схвалено перенесення строків подачі заявок на участь у Конкурсі до 31 листопада 2014.

З повагою, Оргкомітет.

08.10.2014

Шоста публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

7.10.2014 року в Будинку Архітектора відбулась Шоста публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору ядра м.Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності / Terra Dignitas. 

DSC 0240

Тема дискусії – пам’ять в міському просторі та пам'яткоохоронний статус території центру міста Києва.
З доповідями виступили Василь Рожко з презентацією презентацією «Концепція музеєфікації феномена Майдану «Музей Майдану» (завантажити), Світлана Шліпченко з презентацією «Архітектурний інструментарій формування та збереження та підтримки пам`яті» (завантажити) та Михайло Кальницький розповів про «Пам`яткоохоронний статус центральної частини м. Києва»

Також протягом другої половини заходу команда "Лабораторія соціальної архітектури" провели фінальне обговорення в колах (Методика КРУГИ И ЛИНИИ).
Протягом обговорень в колах були підняті наступні питання:
1. Пам'ять про Майдан 2013 \ 2014 (про події Революції Гідності) - що це для кожного з вас особисто?
2. Як можна об'єднати ці різні "пам'яті", щоб не "законсервувати" їх, а зробити активною складовою сучасного життя?
3. Що потрібно обов'язково (з того, що відноситься до пам'яті про події Революції Гідності) закласти в програму Конкурсу?

Переглянути відео з обговорення.

З повагою, Оргкомітет.

02.10.2014

Євромайдан отримав премію імені Леха Валенси

Вчора, 1 жовтня 2014 року відбулась презентації діяльності Оргкомітету конкурсу в прес-центрі Майдану.

10694348 1488881784720117 4568354058452227441 o

Дякуємо за запрошення Олені Ивановій. На заході, присвяченому обговоренню питання розподілення напрямків, за якими будуть поділені кошти премії Леха Валенси, були присутні громадські організації Майдану.
Нагадуємо, що цього року премія імені Леха Валенси була віддана громадському руху Євромайдан. Відзнака, що носить його ім’я, присуджується особам, інститутам та громадським рухам, що діють задля миру, солідарності, демократії та співпраці між народами.
детальніше про премію

01.10.2014

П'ята публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

Шановні пані та панове!

30.09.2014 відбулося п'яте засідання ІІ туру обговорення Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору ядра м.Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності / Terra Dignitas.

20140930 novyna

Ми послухали доповідь Наталії Кондель-Пермінової про процеси, що відбуваються на наших обговореннях (завантажити презентацію)

Також на тему дискусії – пам’ять в міському просторі дала презентацію Анна Бондар – «Пам`ять в міських просторах німецьких міст (на прикладі м. Ляпциг та м. Берлін)» (завантажити презентацію), а також свою думку висловив історик -  Віталій Нахманович.
Після того ми попрацювали в "колах" за допомогою команди модераторів "Круги и линии".
В колах вироблялися відповіді на три питання: 
1. Що для вас, як сучасника історичних подій на Майдані 2013/2014, є особливою цінністю? 
2. Як можна цю цінність зберегти і транслювати майбутнім поколінням? 
3. Як можна узгодити  різні цінності між собою і потребами розвитку сучасного міста?

Нагадуємо, що спільна робота в "колах" націлена на розробку тез нового Конкурсного завдання, яке формується спільними зусиллями громади.
Запрошуємо до участі.


23.09.2014

Четверта публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

23 вересня 2014 року в Будинку Архітектора відбулась Четверта публічна дискусія ІІ туру обговорень Програми та умов конкурсу. 

DSC 1009
На тему «Феномен Майдану» ми послухали:

Також протягом другої половини заходу команда "Лабораторія соціальної архітектури" провели фінальне обговорення в колах (Методика 

Нагадуємо, що спільна робота в "колах" націлена на розробку тез нового Конкурсного завдання, яке формується спільними зусиллями громади.
Запрошуємо до участі.

16.09.2014

Третя публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

Шановні пані та панове!

16.09.2014 відбулося третє засідання ІІ туру обговорення Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору ядра м.Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності / Terra Dignitas.

DSC 9011


Ми послухали доповідь Наталії Кондель-Пермінової про процеси, що відбуваються на наших обговореннях (завантажити презентацію), Сергія Кошмана - координатора «Культурного цеху» на тему «Феномен Майдану»

Також говорили на тему подальшої долі місця колишнього розташування пам`ятника Леніну на бульварі Т. Шевченка (в районі Бессарабської площі)
Михайло Кальницький коротко розповів про історію даної території.
Свою думку з приводу подальшої долі цієї території висловлили:
СЕРГІЙ ЦЕЛОВАЛЬНИК – директор Департаменту містобудування та архітектури, Головний архітектор м. Києва
АНДРІЙ МІРОШНІЧЕНКО – радник секретаря Київської міської ради
ВАСИЛЬ БУГАЙЧУК – помічник секретаря Київської міської ради
Представники БФ «ЖИТТЄЛЮБ»
А ДАНИЛО КОВЖУН – засновник та голова фонду «Vis Pacem» представив бачення ініціативної групи "Мистецький барбакан на Майдані" (завантажити презентацію)

Після того ми попрацювали в "колах" за допомогою Влада Голдаковського та його команди модераторів "Круги и линии".
В колах вироблялися відповіді на три питання: 
1. Які цінності, нові відносини між людьми були народжені на Майдані?
2. Яким чином ці цінності, нові відносини можна розвивати у подальшому, в мирному житті?
3. Як можна закріплювати їх на території засобами архітектури та дизайну?

Нагадуємо, що спільна робота в "колах" націлена на розробку тез нового Конкурсного завдання, яке формується спільними зусиллями громади.
Запрошуємо до участі.
Якщо не Ви - то хто?

 09.09.2014

Друга публічна дискусія ІІ туру обговорення Програми та умов конкурсу

Шановні пані та панове!

9 вересня 2014 року відбулося друге засідання ІІ туру обговорення Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору ядра м.Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності / Terra Dignitas.

20140911 novyna

Ми послухали доповідь Наталії Кондель-Пермінової про процеси, що відбуваються на наших обговореннях (завантажити презентацію), Світлану Шліпченко з дослідженням громадських просторів та акцентами на: просторову справедливість та урбаністичне спільне (надбання громади) (завантажити презентацію).
Відбулась невелика дискусія.

Після того ми попрацювали в "колах" за допомогою Влада Голдаковського та його команди модераторів "Круги и линии".
В колах вироблялися відповіді на три питання:
1) Як ви уявляєте собі ідеальний громадський простір?
2) У чому полягає відповідальність громадян за громадський простір та які форми впливу громадяни мають на громадський простір?
3) Як налагодити взаємодію громади, соціально відповідального бізнесу та органів влади і організувати в подальшому експлуатацію території?

Протягом рефлексії після "кругів" одна з учасниць зауважила: "Я раніше не ходила на обговорення, бо не хотіла сидіти і слухати, а тепер буду ходити, бо беру пряму участь у виробленні Програми". Чого і Вам бажаємо!
Нагадуємо, що спільна робота в "колах" націлена на розробку тез нового Конкурсного завдання, яке формується спільними зусиллями громади.
Запрошуємо до участі.
Якщо не Ви - то хто?

02.09.2014

Розпочався ІІ тур публічних обговорень Програми та умов конкурсу

Шановні пані та панове!

2 вересня 2014 року розпочався Другий тур публічних обговорень Програми та умов Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновленого громадського простору ядра м.Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності / Terra Dignitas.

20140909 novyna

На заході були присутні архітектори, скульптори, спеціалісти в галузі монументального мистецтва, урбаністики, культурології, археології, історії, філософії, представники спільнот Майдану, представники Департаменту містобудування та архітектури, широка громадськість. Загалом приблизно 50 осіб.

Протягом заходу НАТАЛІЯ КОНДЕЛЬ-ПЕРМІНОВА підвела підсумки першого туру публічних обговорень Програми та умов Конкурсу. 
Завантажити презентацію 

Кординатор освітнього напрямку Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions - АНДРІЙ ШУЛЯР дав презентацію "Громадський простір. Сприйняття та освоєння".
Завантажити презентацію 

А учасник групи громадських експертів Конкурсу - МИХАЙЛО КАЛЬНИЦЬКИЙ  розповів про Функції громадського простору Майдану Незалежності за останні 50 років.
Завантажити презентацію 

Також протягом другої половини заходу архітектор ВЛАД ГОЛДАКОВСЬКИЙ та команда "Лабораторія соціальної архітектури" провели обговорення в колах (Методика КРУГИ И ЛИНИИ) на тему реконструкції - переосмислення центральної частини Києва.

Тези з обговорення завантажити тут.


Запрошуємо Вас до обговорення!

З повагою, Оргкомітет Конкурсу.

29.07.2014

Одинадцята дискусія публічного обговорення Програми та умов Всеукраїнського відкритого конкурсу на визначення кращої ідеї меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у м. Києві

Шановні пані та панове!

29 липня 2014 року в київському Будинку Архітектора відбулася  Одинадцята дискусія публічного обговорення Програми та умов Всеукраїнського відкритого конкурсу на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні в м. Києві.

20140729 6861 a mikhaylov-facebook

На дискусії ми послухали доповіді:

 1. АННА БОНДАР – презентація від Оргкомітету (завантажити тут).
 2. СЕРГІЙ МИРНИЙ  - фахівець із комплексного подолання наслідків масово-травматичних подій, письменник-дослідник НАУКМА, тур-дизайнер та шеф-гід "Чорнобиль-ТУР" з доповіддю "Етапи пам'яті та досвід конкурсу меморіалу на місці теракту 9/11 в Нью-Йорку" (завантажити тут)
 3. ТЕТЯНА ДУХАНІНА - керівник проектів та програм рівня А, міжнародної системи сертифікації IPMA/ асесор мыжнародних проектів - проект "Будинок музики у м. Києві" (завантажити тут)

Нагадуємо, що це – останній захід І туру Публічного обговорення Програми та умов конкурсу.

ІІ тур Публічного обговорення Програми та умов конкурсу розпочнеться 02 вересня 2014 року.

Запрошуємо до дискусії. Тези обговорення, презентації та фото з попередніх дискусій шукайте у відповідних новинах та на FB 

З повагою, Оргкомітет конкурсу.